Derik ve Kızıltepe’deki yangında 1300 dönüm buğday arazisi küle döndü

Derik ve Kızıltepe’deki yangında 1300 dönüm buğday arazisi küle döndü
Yayınlama: 06.06.2024
89
A+
A-

Derik ve Kızıltepe ilçelerinde iki gün boyunca söndürülemeyen buğday yangınında Kızıltepe Zahireciler Derneği açıklamasına göre 1300 dönüm buğday ekili arazi küle döndü.

Mardin’in Derik ilçesine bağlı Doğancı ve Kayacık köylerindeki buğday ekili arazilerde başlayan ve ardından Kızıltepe sınırındaki köylere yayılan yangın kontrol altına alındı. Köylülerin traktörler ile itfaiye ekiplerinin ise tüm imkanlarını seferber ederek müdahale ettiği yangın yaklaşık 2 gün boyunca devam etti. Yüzlerce dönüm arazide etkisini sürdüren yangın, büyük uğraşlar sonucu kontrol altına alınabildi. 

Yüzlerce dönüm aeazinin küle döndüğü yangında yükselen dumanlar kilometrelerce uzaklıktan görüldü. Yangına ilişkin jandarma tarafından inceleme başlatıldı. 

Yangında Kızıltepe Zahireciler Derneği açıklamasına göre 1300 dönüm arazi küle döndü. Dernekten yapılan açıklamada, “Derik ilçemize bağlı Halıtveran, Doğancı ve Kayacık köylerinde meydana gelen yangında, ilk açıklamalara göre 1300 dönüm buğday tarlasının yanıp, kül olduğu ve hasar tespit çalışmaları devam ettiği; Buğdayları yanan çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Allah beterinden esirgesin inşallah” denildi. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.