Gelin birlikte Derikli SMA hastası Elanur’u kurtaralım

Gelin birlikte Derikli SMA hastası Elanur’u kurtaralım
Yayınlama: 24.10.2023
48
A+
A-

Derikli SMA hastası Elanur Dem için başlatılan yardım kampanyası 47 gününde hala istenilen rakama ulaşılamadı. Aile hayırseverlerden destek bekliyor.

Elanur’a can olmak için başlatılan yardım kampanyasına aile tüm Mardinlilerin ve hayırseverlerin desteğini k istiyor. Akşamları instagram hesabı olan İnstagram ?@smaelanur hesabından canlı yayın yapılarak yadım toplanılıyor.

Henüz 5 aylıkken Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kalbi duran Küçük Elanur, SMA hastalığı nedeniyle zor günler yaşarken, yardımlar ile yaşama tutunabilecek. Yapılacak olan yardımlar küçük Elanur’un hayatını kurtarabilecek. Küçük Elanur’a can olmak, Elanur’u yaşatmak bizlerin elinde. 

İmkanı olan herkesin destek olabileceği az çok demeden yardım edilecek Elanur bebek bu yardımlar sayesinde hayata kalabilecek.

SMA hastalarının aşırı yüksek olan ilaçlarının devlet tarafından desteklenmesi talebiyle başlatılan kampanyalara destek olabiliriz. Ancak şu anda bu SMA hastalarının tedavi masraflarının devlet tarafından karşılanması için henüz yasal bir düzenleme yok. Bu yasal düzenleme yapılana kadar ne yazık ki, aileler kendi imkanları ile başlattıkları yardım kampanyası kapsamında para toplamak zorunda. Milyonlarca liranın toplanması bazen mümkün olmasa da her birimizin elimizi taşın altına koyması ile bunu başarmak mümkün. 

Türkiye’de daha önce de bir çok SMA hastaları için başlatılan bazı kampanyalarda başarıya ulaşıldı. Bir başarı hikayesi de Elanur için yazılabilir. Elanur’u kurtarmak elimizdedir lütfen bu konuda duyarlı olalım.

İşte SMA hastası Elanur’un öyküsü:

“Elanur. 27.01.2023 Mardin/ Derik doğumlu, Dem ailesinin ilk ve tek evladı. Topuk kanı testi ile daha 20 günlük iken SMA tip 1 tanısı koyuldu.5 aylıkken 2.doz spinraza ilacını almaya gittiğim Mersin Araştırma Hastanesi’nde kalbi durdu ve daha sonra hayata döndü.

Yaklaşık 2 ay yoğun bakımda kaldı. Tek başına nefes alamadığı için cihaz dan ayrılamadı. Geçirdiği operasyon ile trakeostomi ve PEG açıldı. Bu hastalığı durduran ve yurtdışında olan Zolgensma adında bir ilaç var. Bu ilaç çok pahalı olduğu için aile valilik onaylı yardım kampanyası başlattı. Elanur hayatta kalmak için aylardır mücadele ediyor.

Aile bu süreçte maddi manevi desteklerinizi bekliyor.

Elanur’un sesine ses olmak için iletişim bilgileri ve valilik onaylı kampanya hesap numaraları aşağıdaki gibidir; 

İletişim: 0546 7866636

Ziraat bankası
ALICI :Elanur Dem
AÇIKLAMA:ELANUR YAŞASIN

₺ TR670001009010473606005002
$ TR400001009010473606005003
€ TR130001009010473606005004

Tiktok ?@smaelanur
İnstagram ?@smaelanur
Tweeter ?@smaelanur
Facebook ?Elanur Dem

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.