Ramazan Hoca Öldürüldü!

Ramazan Hoca Öldürüldü!
Yayınlama: 31.01.2024
Düzenleme: 31.01.2024 22:10
142
A+
A-

Ramazan Hoca olarak Tanınan Ramazan Pişkin Öldürüldü!

Sosyal Medyada sık sık gündem olan Diyarbakır Ulu Camii avlusu insanlara dini konular anlatan  Ramazan Hoca olan Ramazan Pişkin’in 8 aydan bu yana yaşadığı İstanbul’da öldürüldüğü öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, olay bugün İstanbul’da yaşandı. Sosyal Medyada gündem olan Diyarbakır Ulu Camii avlusu müdavimlerinde nam-ı diğer Ramazan Hoca olan Ramazan Pişkin’in, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından öldürüldüğü öğrenildi.

Ramazan Diyarbakır’ın sevilen simalarından biriydi. zamanın çoğunu Diyarbakır Ulu Camii’de geçirir, burada insanlar dini konular anlatır vaızlar veririd. Sosyal medya dan gündem olumasından sonra hakkında tartışmlara başlanmış, sonradan  akıl sağlığı yerinde olmadığı İddiasıyla  Elazığ Fetih Sekin Şehir Hastanesi Psikiyatri Bölümünde tedavi altına alınmıştı.

Hataneye yatırıldıktan sonra sevenleri kendisine destek olmuş  #ramazanhocayalnızdeğildir Hashtag’ı oluşturmuştu.

Yakın zamanda İstanbul’a gelerek çay ocağı açan Pişkin Fatih’te Kocamustafapaşa Caddesi’ndeki işyerinde bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı.AA’nın haberine göre Pişkin ağır yaralanırken, saldırgan kaçtı. İhbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlilerince hastaneye kaldırılan Pişkin, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.Valilikten açıklamaValilik şu açıklamayı yaptı:

“Ramazan Pişkin, saat 13.50 sıralarında Cerrahpaşa Mahallesi Kocamustafapaşa Caddesi 88 numaralı adreste bulunan ve kendisinin işlettiği çay ocağında, kimliği belirsiz bir şahıs tarafından bıçaklı saldırıya uğramıştır. Göğüs bölgesinden 3 bıçak yarası alan ve 112 ekiplerince hastaneye kaldırılan Pişkin, yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Pişkin’i öldüren şahsın kimlik tespiti ve yakalama çalışmaları devam etmektedir.

Pişkin’in öldürülmesi geniş yankı yarattı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.