Mardin Dernekler Federasyonu Başkanı Sedat Göngörür’den Ramazan Bayramı Mesajı

Mardin Dernekler Federasyonu Başkanı Sedat Göngörür’den Ramazan Bayramı Mesajı
Yayınlama: 08.04.2024
40
A+
A-

Mardin Dernekler Federasyonu Başkanı Sedat Göngörür, Ramazan Bayramı öncesinde yayımladığı mesajında, birlik ve kardeşlik duygularının önemine vurgu yaptı.

Göngörür, Toplumun Bayram Coşkusunu Paylaşırken Birlik ve Dayanışmanın Önemini Vurguladı.

Göngörür’ün ifadelerine göre, Ramazan ayı boyunca oruç tutarak ve ibadetlerini yerine getirerek manevi bir hazırlık sürecini geride bırakan Müslümanlar, Ramazan Bayramı’yla birlikte bir araya gelmenin coşkusunu yaşıyorlar. Göngörür, bu bayramın sadece sevinç ve coşkunun değil, aynı zamanda toplumsal birlik ve dayanışmanın da simgesi olduğunu belirtti.

Mesajında, “Ramazan Bayramı, manevi değerlerin paylaşıldığı, sevgi ve kardeşliğin doruğa çıktığı özel bir zaman dilimidir. Bu bayramda, toplum olarak bir araya gelerek birlik ve dayanışma içinde olmanın önemini bir kez daha hatırlamalıyız. Günümüzde, birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. Bu sebeple, bayramın coşkusunu yaşarken birbirimize destek olmayı da unutmamalıyız.” ifadelerine yer veren Göngörür, toplumun bu duyguları bayram günlerinde olduğu gibi her zaman canlı tutması gerektiğini vurguladı.

Göngörür’ün mesajının sonunda, “Bu mübarek bayram vesilesiyle, Mardin Dernekler Federasyonu olarak tüm Mardin halkının ve İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, sevgi ve kardeşlik dolu bir bayram geçirmesini temenni ederim.” diyerek bayramın önemine dikkat çekti ve birlikte nice bayramlara ulaşmayı diledi.

Mardin Dernekler Federasyonu Başkanı Sedat Göngörür’ün bu duygu dolu Ramazan Bayramı mesajı, toplumsal dayanışma ve birlik ruhunu ön plana çıkararak bayramın manevi değerlerini hatırlattı. Göngörür, birlik ve kardeşlik duygularının güçlendirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, toplumun birlik içinde daha güzel günler geçirmesini temenni etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.