Mardin’de uyarılar peş peşe geliyor: Taziye sahiplerini arayıp dolandırmak istediler

Mardin’de uyarılar peş peşe geliyor: Taziye sahiplerini arayıp dolandırmak istediler
Yayınlama: 11.10.2023
58
A+
A-

Mardin ve ilçelerinde taziye sahiplerini arayarak dolandırmak isteyenlerin olduğu belirlendi. Sosyal medya gruplarında yapılan paylaşımlarla dolandırıcılara karşı dikkatli olunması istendi. Uyarılarpeş peşe yapıldı.

Mardin‘deki taziyelerin paylaşıldığı sosyal medya gruplarında yapılan paylaşımlarla vatandaşlara uyarılarda bulunuldu. Mardin’deki taziyelerin bildirildiği taziye sayfalarında taziye sahiplerini arayarak dolandırmak isteyenlerin olduğuna dikkat çekilerek, dikkatli olunması istendi. Mardin Taziye Sayfası ile Derik Taziye Sayfası yaptığı paylaşımda önemli bir uyarıda bulundu. 

Mardin Taziye Sayfası’ndan yapılan paylaşımda şu uyarıda bulunuldu: “Değerli üyelerimiz; Lütfen okuyalım…. Sayfamızda vefat ilanı vermekteyiz. Biz vefat haberini verdikten sonra iletişim numarasını alıp vefat eden aileleri rahatsız eden para isteyen insanlar var bunlara dikkat edelim bu insanları kale almayın. Rabbim bütün ölmüşlerimize rahmet etsin. Sizden para talep eden telefon numaraları gönderin ifşa edelim.”

Derik Taziye Sayfası’ndan şu uyarı yapıldı: “Değerli Üyelerimiz sizinle bi hususu paylaşmak istiyorum. Sizlerden gelen vefat haberlerini paylaşırken üzüntü, keder, acı duygunun yarattığı buruklukla paylaşım yapıyoruz. Buradaki amaç İlçemiz dışında yaşamını idame ettiren değerli hemşerilerimizin tamamen haberdar olmasıdır. Taziye bilgilerini paylaşırken taziye yakınlarının iletişim bilgilerini de paylaşmaktayız. Yani imkanı olmayıp ta taziyeye gelemeyecek durumda olan hemşerierimizin taziye sahiplerine rahat ulaşması için bu bilgiler de olsun istiyoruz. Ancak taziye yakınlarını farklı şekillerde arayıp duygu sömürüsü yapıp ta para talep eden dolandırıcılara lütfen itimat etmeyelim. Çünkü bizim bu konuda herhangi bir bilgi paylaşımı yapmamız mümkün değildir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.