Erdoğan Özel görüşmesinde ‘Derik’ detayı

Erdoğan Özel görüşmesinde ‘Derik’ detayı
Yayınlama: 11.06.2024
87
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 18 yıl aradan sonra ziyaret ettiği CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e Mardin’in Derik ilçesinde yetiştirilen ödüllü Halhali Zeytin yağı hediye etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 yıl aradan sonra CHP Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

CHP lideri Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı CHP Genel Merkezi kapısında karşılamasının ardından 1,5 saati aşan görüşmed;e Erdoğan’ın Özel’e Mardin’in Derik ilçesinde yetiştirilen Dünya’nın 1 numaralı Zeytin Yağı Ödülü’nü Avrupa’da alan Derik’in meşhur Halhali Zeytinyağı’nı hediye ettiği öğrenildi.

HALHALİ ZEYTİN YAĞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özel’e yanında götürdüğü hediyeyi AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’e soran gazeteciler, soru üzerine Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Özel’e yanında Çifte kavrulmuş Türk lokumu ile Türkiye’nin genelinde yetiştirilen Zeytin yağlarından oluşan bir hediye paketi getirdiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Derik’te yetiştirilen ve 2019 yılında İngiltere’de düzenlenen ’Uluslararası Zeytinyağı Yarışması’nda Dünya çapında yetiştirilen 430 çeşit zeytinin arasından en kaliteli zeytinyağı seçilerek Dünya birinciliği ve altın madalyaya layık görünen Derik’in meşhur Halhali zeytin yağını hediye ettiği edinilen bilgiler arasında.

İNGİLTERE VE JAPONYA’DA ÖDÜL ALDI

Erdoğan Özel görüşmesine damgasını vuran hediyeleşmede verilen Derik İlçesinin sembolü olan ve 10 farklı çeşidiyle geçim kaynağı olan organik olarak üretilen en kaliteli zeytinyağı olarak kalitesini ıspatlayan Halhali Zeytinyağı, İngiltere’de düzenlenen London Uluslararası Kalite Yarışmalarında 1.lik, Japonya da düzenlenen yarışmada ise ikinci kez ödüle layık görülmüş idi. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.