Derik’te DEM Parti’den sürpriz aday adayı

Derik’te DEM Parti’den sürpriz aday adayı
Yayınlama: 25.12.2023
274
A+
A-

“Şahısların değil, toplumun kalkındığı bir Derik için, insanı, doğası, kültürü ve kenti ile daha güzel bir Derik için adayım” diyen İş insanı Abdulkadir Vural, Derik Belediye Eşbaşkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı.

İş insanı Abdulkadir Vural; Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nden (DEM Parti) Derik Belediye Eşbaşkanlığına aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi. DEM Parti Mardin İl Seçim Komisyonu’na dosyasını sunan Abdulkadir Vural, belediye kaynaklarının halka harcandığı, demokratik, ekolojik, kadın özgürlükçü bir yönetim anlayışının tesis edildiği bir Derik için yola çıktığını söyledi. Belediye Eşbaşkanlığı için başvuru yaptığını aktaran Abdulkadir Vural, “Şahısların değil, toplumun kalkındığı bir Derik için, insanı, doğası, kültürü ve kenti ile daha güzel bir Derik için adayım” dedi.

Siyasete genç yaşında giren Abdulkadir Vural, Mardin’in en güzel ilçelerinden biri olan Derik’in kalkınması için ellerinden geleni yapmaya aday olduklarını belirterek, “Derik’in insanına, Derik’in doğasına, Derik’in kültürüne, Derik’in ekonomisine, Derik’in zeytinine kadar her bir şeyine değer veren bir yönetim anlayışının hakim olması isteğiyle yola çıkıyorum. Derik’te yıllardır yapılmayanı yapmak, halk için halkla birlikte yönetmek için aday adayıyım” dedi.   

ABDULKADİR VURAL KİMDİR? 04.04.1979 Derik doğumlu olup, çiftçilikle uğraşmaktadır. Ayrıca akaryakıt sektöründe son 20 yıldır faaliyet göstermektedir. Demokratik Toplum Hareketi (DTH) ve Demokratik Toplum Partisi (DTP) Derik İlçe Örgütü’nün kuruluş aşamasında yer almıştır. 2004 yılından bu yana aktif siyasette yer almakta, bugün de Derik Belediye Eşbaşkan aday adayıdır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.