AK Parti Mardin’de 4 ilçenin yönetimini görevden aldı

AK Parti Mardin’de 4 ilçenin yönetimini görevden aldı
Yayınlama: 15.10.2023
79
A+
A-

AK Parti Mardin İl Başkanlığı, Mardin’de bulunan ve daha önce değişikliğe gidilmeyen dört ilçenin teşkilatlarının tamamının istifalarını aldığı öğrenildi.

AK Parti Mardin İl Başkanlığı daha önce önce değişikliğe gidilen 6 ilçenin ardından bugün de dört ilçede daha değişikliğe gitmek üzere Derik, Nusaybin, Midyat ve Kızıltepe AK parti İlçe yönetim Kurulu Üyelerini görevden aldı.

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in talimatıyla Mardin İl Başkanı Vahap Alma, Derik, Kızıltepe, Nusaybin ve Midyat ilçe yönetim kurulu üyelerinin istifalarını aldı.

AK Parti Olağanüstü Genel Kurulu öncesi Mardin’de İl Başkanı Vahap Alma’nın göreve başlamasının ardından il ve bölge koordinatörlerinin yaptığı saha  çalışmalarının ardından Mardin’de ilçe yönetimlerinde değişikliğe gitme kararı alıp, 3 ilçe başkanını üç dönem kuralı nedeniyle, 3 ilçe başkanı ve yönetimini de farklı gerekçeler nedeniyle görevden alıp, yeni ilçe başkanları ve yönetim kurulu değişikliğine giden AK Parti, Mardin’deki değişime bugün yeni bir ivme daha ekleyerek, kalan dört ilçede de değişikliğe gitti.

MEVCUT İLÇE BAŞKANLARI GÖREVE DEVAM EDECEK

AK Parti Mardin İl Başkanlığı ilgili talimat üzerine Kızıltepe, Nusaybin, Derik ve Midyat ilçe Başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin istifalarını aldı. Teşkilatlarda yaklaşan yerel seçimler öncesi değişime gitme kararı üzerine görevlerinden alınan teşkilat mensuplarının yerine göreve yeni gelecek isimlerle ilgili çalışmaların önümüzdeki günlerde  yapılacağı öğrenilirken, Mardin Life Haber Merkezi’ne ulaşan bilgilere göre; görevi başında bulunan dört ilçe başkanının da görevlerine devam edecekleri, yeni süreçte oluşturulacak yeni yönetimleriyle yola devam edecekleri öğrenildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.