65 yaş üstüne kötü haber; ücretsiz binişler Türkiye genelinde kaldırıldı

65 yaş üstüne kötü haber; ücretsiz binişler Türkiye genelinde kaldırıldı
Yayınlama: 16.10.2023
41
A+
A-

Özel Halk Otobüsleri Birliği, Türkiye genelindeki tüm halk otobüslerinin yalnız her ayın 1’i ile 4’ü arası ücretsiz yolcu taşıma kararı aldığını duyurdu: Kalan günlerde ücretsiz binişler kaldırıldı.

Özel halk otobüsü işletmecileriyle belediyeler arasında başlayan ‘ücretsiz yolcu taşıma’ çekişmesi sürerken Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) konuya ilişkin çarpıcı bir karar aldı. TÖHOB Başkanı Ercan Soydaş, Türkiye genelindeki tüm özel halk otobüslerinin yalnızca her ayın 1’i ile 4’ü arası ücretsiz yolcu taşıyacağını duyurdu.

TÖHOB üyeleri, Ankara Ticaret Odası’nda (ATO) 65 yaş üstü vatandaşların da dahil olduğu ücretsiz taşıma hakkı bulunan 18 farklı grup hakkında karar almak için bir araya geldi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının özel halk otobüslerine olan desteğini yetersiz bulduklarını dile getiren otobüs şoförleri, söz konusu desteklerin sadece 2 günlük maliyetlerini karşıladığını öne sürdü.

TÖHOB Başkanı Ercan Soydaş, burada yaptığı konuşmada, kendilerinin bugüne kadar fedakarlık yaptığını fakat son raddeye geldiklerini söyledi.

Şehit ve gazi aileleri, emniyet ve basın mensuplarının ücretsiz taşımadan sürekli yararlanabileceğini aktaran Soydaş, şunları söyledi: “Bakanlığın verdiği 2 günlük taşıma desteğine biz de 2 günlük bir fedakarlık yapalım. Daha önce açıkladığımız dört grup dışında kalan ve ücretsiz seyahat hakkı olan 18 farklı gruptaki yolcularımızı her ayın 1’i ile 4’ü arası taşıyalım. Geri kalan kısımdan da rica ediyorum. Lütfen kamu araçlarını kullansınlar. Türkiye genelindeki tüm özel otobüsler yalnızca ayın 1’i ile 4’ü arası ücretsiz yolcu taşıyacak. Geriye kalan 26 gün taşımayacak.” 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.