Herkesi ŞOK eden olay; Türk vatandaşı kadın İsrail ordusuna katıldı

Herkesi ŞOK eden olay; Türk vatandaşı kadın İsrail ordusuna katıldı
Yayınlama: 18.10.2023
41
A+
A-

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Mine Gümüşkaya adlı Türkiye vatandaşı kullanıcı, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne yönelik operasyonlarına katılmak için bölgeye gideceğini ifade etti.

Gümüşkaya, ”Aldığım karar üzerine gönüllü olarak İsrail Savunma Kuvvetleri’ne katılma kararı aldım, bir süre buralarda olmayacağım, eminim zafer bizim olacaktır” ifadelerine yer verdi.

İsrail asıllı olduğu iddia edilen Türkiye vatandaşı Gümüşkaya’nın İsrail ordusuna ait üniformalı ve üzerinde İbranice roketlerin olduğu roketleri paylaşması dikkat çekti.

Kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturan kadının paylaşımına çok sayıda tepki geldi. Bazı sosyal medya kullanıcısı yapılan paylaşıma ‘Bu kadın, Türk halkını temsil etmiyor’ diyerek tepki gösterdi.

Fransız vatandaşı İsrailli yedek askerler orduya katılmak için bölgeye gidiyor

Fransız televizyon kanalı BFMTV’nin haberine göre, Fransız-İsrail vatandaşı çok sayıda yedek asker, İsrail Silahlı Kuvvetlerine katılmak için ülkeden ayrılmaya başladı.

İsrail’e gidecek yedek askerlere uçuşlarda öncelik verildiği ifade edildi. Paris’teki Charles-de-Gaulle Havalimanı’na gelen İsrailli yedek asker Mickael Alhadeff, orduya katılmak için bölgeye hareket edecek ilk uçakla gideceğini söyledi.

Öte yandan sosyal medyada Fransız hükümetine, Filistin‘e destek için gidenlere izin vermediği ama İsrail’e gidenlere “ses çıkarmadığı” yönünde çok sayıda eleştiri yöneltildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.