Başkanlar kolları sıvadı; çiçek ekimi yaptı

Başkanlar kolları sıvadı; çiçek ekimi yaptı
Yayınlama: 11.05.2024
27
A+
A-

Derik Belediyesi kent merkezinde bulunan mezarlıkları ziyaret ederek temizlik yaptı ve mezarlıklarda çiçek ekimi yaptı. Çiçek ekimi ve temizlik çalışmalarına eşbaşkanlar da katıldı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Sağlık İşleri Daire Başkanlığı iş birliğinde kent genelindeki mezarlıkların daha güzel, daha yeşil ve bakımlı görünmelerini sağlamak amacıyla çalışma başlatıldı.

Büyükşehir Belediyesinin kendi imkanlarıyla sera alanında yetiştirdiği binlerce çiçek, Nusaybin, Artuklu, Kızıltepe, Yeşilli, Ömerli, Derik, Savur, Midyat, Mazıdağı ve Dargeçit ilçelerine dağıtıldı. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, kent genelinde yapılan çalışma ile yaklaşık 20 bin çiçeğin dağıtıldığını ve çiçek dağıtımının kent genelinde devam edeceğini duyurdu.

Derik’te de Belediye Eş Başkanları Songül Özbahçeci ve Cengiz Temelli de mezarlıkların temizlenmesi ve çiçeklerin ekilmesi ekinliğine katıldı. Eş başkanların yanı sıra kurum Müdürleri , muhtarlar, Belediye Personelleri ve vatandaşların katılımıyla mezarlıklar temizlenerek çiçek ekimi yapıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.