Silahlı kavga Su’dan sebeple çıktı!

Silahlı kavga Su’dan sebeple çıktı!
Yayınlama: 29.06.2024
437
A+
A-

Derik’te akşam saatlerinde yaşanan kavganın sebebi ortaya çıktı. Hayvan sürüsüne su içirme tartışması yüzünden daha öncede aralarında tartışma olan aynı soyadını taşıyan 4 kişi yaralandı.

Derik ilçesinne bağlı Aşağı Menteşe (Menteşa Jêr) mahallesinde akşam saatlerinde hayvancılıkla uğraşan Çoşkun Soyadını taşıyan iki aile arasında hayvan sürüsüne su içirme sırası yüzünden başladığı iddia edilen  sözlü tartışma, taş sopa ve silah kullanılan kavgaya dönüştü.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre çıkan kavgada İkisi kullanılan silahlarla olmak üzere 4 kişi yaralandı. Abdurrahim Çoşkun, Abdulhalim Coşkun, Dilgeç Coşkun ile 17 Yaşında D.D. C yaralandı.

Kavgada yaralanan dört kişi olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından Derik ve Kızıltepe’deki hastanelere kaldırıldı.

Olayda; ağır yaralanan 17 yaşındaki D.D.C adlı gencin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu, Sevk edildiği Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyata alındığı öğrenildi.

Olayın yaşandığı Aşağı Menteşe Köyü’nde yeni bir olayın yaşanmamasına karşın Jandarmanın geniş güvenlik önlemi aldığı öğrenildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.