Profesör Doktor babası adına taziye evi yapıyor

Profesör Doktor babası adına taziye evi yapıyor
Yayınlama: 02.03.2024
212
A+
A-

Derik İlçesinde merhum babası Mehmet Çoksüer adına 500 metrekarelik alan üzerinde kadın ve erkeklerin ayrı ağırlanacağı taziye evi yapan Derik’li Tüp Bebek ve Kadın Doğum Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer çalışmaları yerinde inceledi.

Derik İlçesinin merkez Bahçelievler mahallesinde vefat eden babasının adına 500 metre karelik alan üzerinde kadın ve erkeklerin ayrı ağırlanacağı, yapımı devam eden taziye evi binasının temeline beton dökülmesi esnasında ilçeye gelen Prof.Dr. Hakan Çoksüer,beraberinde İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Evren Çakır, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Karahan,İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Selahattin Dinç, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Çekmez ile Derik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür vekili Halim Göven incelemelerde bulundu.

Tüp Bebek ve Kadın Doğum Uzmanı Prof.Dr. Hakan Çoksüer, ”Mardin,Derik 1977 doğumluyum, Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanıyım,burada bir Derik sevdalısı olarak buraya geldik, buradaki amacımız ne, tabii ki geleneklerimiz ve göreneklerimize göre taziye evi önemli,bizde burada en azından geleneklerimize bağlı kalmak kaydıyla bir hizmetimiz olsun diye öyle bir şey düşündük. Fakat bunu düşünürken,bunda bize yol gösteren en önemli kişi Profesör Doktor Aydın Ayaydın’dır. Profesör Doktor Aydın Ayaydın, biliyorsunuz güneydoğu sevdalısı,siyasetçi bir abimiz ve gerçekten Derik sevdalısı,o buraya çok hizmet etmiş ve burada da her önüne gelen kim varsa,kim ziyaret ettiyse buralara hizmet etmesi konusunda ciddi anlamda motive ediyor ve burada bunu yapmamda en büyük etmen Profesör Doktor Aydın Ayaydın olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum ve bizzat bu niyetle tabii ki memleketimize bir eser bırakmak için böyle bir şeye kalkıştık,buna kalkışırken özellikle Derik için büyük hizmetler eden Kaymakamımız Evren Çakır’ında çok büyük desteği oldu,ben burada bir Derik’li olarak ve bir Derik halkı adına ona müteşekkirim ve gerçekten şükranlarımı sunuyorum,müthiş derecede özverili bir şekilde bize destek oluyor ve Derik halkı içiçe bir şekilde sayın kaymakamımız çalışmakta ve o yüzden ben Kaymakamımıza minnettarım ve gerçekten burada bu taziye evi’nin yapılmasında da çok çok büyük emekleri ve gerçekten katkıları olmuştur.Biz hepimiz elbirliğiyle Derik sevdalısı olarak buraya hizmet için kalkışıp ve bu tür hizmetlerin bütün önde gelen insanlara ve göçü yeten insanlara örnek olsun ve onlarda Derik için bir şeyler yapmak için onlar için inşallah bir örnek olur diye düşünüyoruz ve onlar için bir motivasyon kaynağı olacağını düşünüyoruz,bütün Derik halkına saygılarımı sunuyorum.” dedi.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Evren Çakır, Derik’te bir taziye evinin kazandırılmasına çok sevindiğini, örnek davranışlarından dolayı Prof.Dr. Hakan Çoksüer’e teşekkür etti.

Image description
Image description
Image description

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.